Svoboda cestování

Obytné vozy jsou řešením pro ty, kteří nechtějí trávit své volno pod pevnou střechou hotelu, nebo jen nechtějí strávit svou dovolenou, případně volný víkend na jednom místě.
S obytným automobilem nemá vaše dovolená omezení. Cestujete s pohodlím domova. Cíl cesty se může měnit podle vaší momentální nálady a chuti.

BORD Atlas - je v Evropě naprosto unikátní katalog tzv. Karavaninkových stání – míst, kde lze s obytným automobilem nebo karavanem zdarma nebo za nízký poplatek parkovat či přenocovat. Tato místa jsou obvykle umístěna v blízkosti turistických atrakcí, lázní, aquaparku, muzeí, hotelů, restaurací, kempů, apod., ale i na mimořádně hezkých místech v přírodě.

Proč obytným autem?

Být svým pánem, plánovat si vytouženou dovolenou dle aktuální nálady, počasí a přání rodiny či přátel. Žádný jiný typ cestování vám nedovolí takovou svobodu, jako obytný vůz. Půjčení komfortního obytného auta je ideálním řešením pro vaši cestu. Naplánujte si trasu a stanovte priority vaší cesty. Chcete vidět co nejvíce památek, nebo navštívit maximální počet pláží jižní Evropy? Nic není problém, záleží jen na vás a vaší posádce. Každý den nové dobrodružství a zážitky na něž budete jako rodina dlouho vzpomínat, posílíte své rodinné vazby. Jedno je jisté, na této dovolené se nudit nebudete, vše bude podle vás, vaše all inclusive dle aktuálních chutí, váš animační i večerní program. Celý rok se řídíme jasnými pravidly, rozhodnete-li se pro dovolenou s obytným vozem, pravidla hodíte za hlavu již s prvním nastartováním, od této chvíle to bude pouze a jen na vás…

Desatero řidiče

Myslete na to, že řídíte poměrně velké auto o délce 7m, šířky 2,2m, výšky 3, m a váhy do 3.500kg.

1. Při jízdě si stanovujte rychlost o 20-30km/h nižší než by tomu bylo u osobního automobilu – zejména v zatáčkách, na kruhových křižovatkách , na silnicích nižších tříd a přístupových cestách do kempů a podobně. Trasu si s rozmyslem naplánujte  tak, aby nedocházelo ke stresovým situacím při Vaší cestě.

2. Při jízdě myslete na šířku a výšku obytného auta, soustřeďte se zejména na kraj vozovky a možných překážek ve výšce kolem 3 metrů nad zemí. Pozor na kmeny a větve stromů, konstrukce mostů a světlost mostů – viz obrázky na druhé straně.

3. Na dálnici doporučujeme cestovní rychlost kolem max. 105-120km/hodinu. Pozor při výjezdu do volné krajiny a při předjíždění kamiónů, autobusů na boční vítr. Při jízdě mějte všechna okna nástavby zavřená.

4. Obytný automobil má 6 rychlostních stupňů, prosíme, využijte je tak, jak se má, např. 4 rychlostní stupeň se dá zařadit už při rychlosti 45 km/hodinu. 6 převodový stupeň využijte pro ekonomickou jízdu na dálnicích a na silnicích I. třídy. Motor automobilu nepřetáčejte.


5. Prosíme Vás o šetrné přejíždění nebo vyhýbaní se terénním nerovnostem na vozovce a přístupových cestách.

6. Při parkování raději požádejte posádku, aby Vám ukazovala optimální směr, tak, aby, jste zbytečně obytné auto nepoškodili. To doporučujeme i při vjezdu do kempů, kde jsou většinou vzrostlé stromy, nebo tam, kde je to třeba.

7. Prosíme posádku o šetrné zacházení s nábytkem a výbavou, pokud Vám něco nejde otevřít, zapnout – raději se poraďte, prosíme Vás, minimálně používejte sílu, vše je vytvořeno pro jednoduché ovládání i když trošku odlišné, než jste zvyklí ze svých domovů. Prosíme, zacházejte se vším, tak, jako by to byl Váš majetek.

8. V nástavbě doporučujeme se pohybovat bez obuvi, obejdete se pak bez písku v posteli. Ve vozidle a nástavbě je kouření zakázáno

9. Při opuštění vozidla nezapomeňte zavřít  okna, veškeré dveře a  nezapomeňte na klíče od vozu a nástavby.

10. Při opuštění vozidla vypněte symbol funkce tlakové vody, vypněte všechna světla, zasuňte markýzu.


Přejeme Vám při cestování mnoho šťastných kilometrů, krásných zážitků a doufáme, že obytný automobil Vám k tomuto napomůže.

Užitečné odkazy:

Obytné Vozy - Ing. Ivan Turek

IČ: 15323056

Kostelecká 190
277 13 Kostelec nad Labem - Jiřice